LGS SONRASI DÖNÜŞ YAZISI !!!-Fatma Zührenaz

Herkese merhabaaa! Nasılsınız? Umarım iyisinizdir, çoook uzun zaman oldu yazmayalı. Sınava odaklandığım için pek yazamamıştım. Buraları çok özlemişim. Artık daha fazla yazacağım. Bu yazımda LGS bittikten sonra neler değişti, nasıl hissediyorum? Bunlardan bahsedeceğim. Öncelikle omuzlarımdan koca bir yük kalktığını söylemem lazım. Bir senedir hayatımı LGS’ye göre yaşıyordum, planlarımı ona göre şekillendiriyordum. Bir sürü sınava girdim, bir sürü test kitabı bitirdim, normal hayatımda da stresli bir insan olduğum için maalesef ki sınav stresini epey yakından yaşadım. Sınav bittiğinde buna inanamadım çünkü zaman gerçekten çok çabuk geçmişti ve artık kurtulmuştum. Sınav stresini atlattım ama sanırım tamamen rahatladığım an tercihler bittiğinde ve hatta hangi okula yerleştiğimi öğrendiğimde olacak. Bu süreçte yanımda olan aileme ve öğretmenlerime çok teşekkür ederim.

Sınava hazırlanırken yapmak istediğim çok şey vardı, bunları hep sınavdan sonraya ertelemiştim. Şimdi yapmak istediğim şeyleri sırayla yapıyorum. Hem mental hem fiziksel olarak dinleneceğim ve güzel anılar biriktireceğim bir tatil başladı benim için.  Bu sebepten ötürü çok mutluyum ve heyecanlıyım. Umarım herkes şahane bir yaz tatili geçirir. Kendinize iyi bakın! Mutlulukla ve sağlıkla kalın. Görüşmek üzereee.

 

HAYAL KURUN ! ~Efe

•Bir hayali olmalı insanın, o hayali düşünmeli, hayalini gerçekleştirebilmeli. Eminimki sizin de hayalleriniz var. Onları gerçekleştirmek istiyorsunuz. Bugün hayallerle ilgili bir kaç bir şey paylaşmak istedim.

•Küçücük bir şey bile aslında bazılarının hayali olabiliyor. Afrikalı bir çocuk düşünün. Susuyor ve su içmek için yaşadığı kabilenin ortak su kuyusuna gidiyor. Çünkü evinde musluk diye bir şey yok. Evinin içinde  basit bir musluk!   Belki de bu onun hayali. Siz o çocuğun hayalini yaşıyorsunuz.

Siz de iyi bir lise hayal ediyorsunuz. Bu da sizin hayaliniz. O lisede okuyanlar da sizin hayalinizi yaşıyor.  Asla hayalleriniz gerçekleşmedi diye isyan etmeyin. Sahip olduğunuz şeylere bakın ve şükredin.Çünkü siz de  başkalarının hayallerini yaşıyorsunuz.  Elinizdekilerden de olabilirsiniz. Hayatınızda keşkeleriniz yerine iyikileriniz olsun.

•Hayalleriniz için çabalayın asla vazgeçmeyin. Ama olmuyor diye de kendinizi üzmeyin.Umarım herkes bir gün hayalini gerçekleştirir. Haftaya görüşürüz 👋🏻