HAYAL KURUN ! ~Efe

•Bir hayali olmalı insanın, o hayali düşünmeli, hayalini gerçekleştirebilmeli. Eminimki sizin de hayalleriniz var. Onları gerçekleştirmek istiyorsunuz. Bugün hayallerle ilgili bir kaç bir şey paylaşmak istedim.

•Küçücük bir şey bile aslında bazılarının hayali olabiliyor. Afrikalı bir çocuk düşünün. Susuyor ve su içmek için yaşadığı kabilenin ortak su kuyusuna gidiyor. Çünkü evinde musluk diye bir şey yok. Evinin içinde  basit bir musluk!   Belki de bu onun hayali. Siz o çocuğun hayalini yaşıyorsunuz.

Siz de iyi bir lise hayal ediyorsunuz. Bu da sizin hayaliniz. O lisede okuyanlar da sizin hayalinizi yaşıyor.  Asla hayalleriniz gerçekleşmedi diye isyan etmeyin. Sahip olduğunuz şeylere bakın ve şükredin.Çünkü siz de  başkalarının hayallerini yaşıyorsunuz.  Elinizdekilerden de olabilirsiniz. Hayatınızda keşkeleriniz yerine iyikileriniz olsun.

•Hayalleriniz için çabalayın asla vazgeçmeyin. Ama olmuyor diye de kendinizi üzmeyin.Umarım herkes bir gün hayalini gerçekleştirir. Haftaya görüşürüz 👋🏻