Çoklu Zeka Kuramı -Eylül Deniz

  Herkese merhabalar!

 

 Çok uzun bir süredir yoktum, web sitemizin giriş-çıkışlarında sorun yaşıyorduk. Ama tekrardan karşınızdayız. 

 Bugün size bahsetmek istediğim k0nu; zeka.

 Gerçekten zeka hakkında konuşacağız. Derslerin arasında, kendi zeka tipinizi öğrenmek istemez misiniz?

ÇOKLU ZEKA -buna tıklayın.

Öncellikle bu çoklu zeka testini yapın ve ardından çıkan sonuca göre nasıl çalışmanız gerektiğini kontrol edin! Hızlıca testi yapın gelin bakalım!

 

ÇOKLU ZEKÂ KURAMI NEDİR?

Çoklu zekâ kuramı: Harvard üniversitesi’nde bilimsel çalışmalar yapan Amerikan psikolog Howard Gardner tarafından öne sürülen bir yaklaşımdır. Bu yaklaşıma göre insan zekâsı 8 alt kategoriye ayrılmış ve 9. alt kategori üzerine de araştırmalar başlamıştır. Mevcut 8 alt kategori, insanın sahip olduğu zekâsını hangi alanlarda daha etkin kullanabildiğini gösteren –veya sınıflandıran- zekâ türlerinden oluşmaktadır. Gardner çoklu zekâ kuramına göre her insanın özel yetenek alanları ve zekâsını kendine özgü kullanma biçimi vardır.

Çoklu zekâ kuramı, zekânın tek olduğunu ama kendi içinde sınıflara ayrıldığını (zekâ çeşitleri olduğunu) ifade eder. Bununla birlikte her zekâ çeşidinin dinamik olup geliştirilebilir olduğunu belirtir. Örneğin, aşağıdaki bilimsel oyunlar, zekanın farklı alanlarına hitap etmekte ve geliştirmektedir. Hızlıca deneyebilirsiniz.

 

  

  Eveeet, ben testi yaptım. İşte benim sonuçlarım;

 

   Size eklediğim testin sonuçlarının altına tıklayıp, bu konu hakkında çok detaylı bilgi alabilirsiniz.

  Açıkçası çoğu işimi yalnız yapmaktan hoşlandığım için %83 İçsel Zeka gelmesine şaşırmamalı. Ben test sonucumu sizinle paylaştım. Siz de test sonucunuzu Instagram üzerinde @lgsfenhocasi ve @eyluldys adlı hesapları etiketleyerek hikayelerinizde paylaşabilirsiniz. Biz de böylelikle sizin sonuçlarınıza bakabiliriz!

Evet, bugünlük yazım bu kadardı! Umarım beğenmişsinizdir ve işinize yarar.

 

not: Zorunda kalmadıkça evden çıkmayın, zorunda kalırsanız maske takın lütfen. sizleri seviyorum, siz de kendinizi sevin. Gelecek hafta görüşmek üzere! Hoşçakalın.

    -Eylül Deniz YILDIZ