Teknoloji ve Perde Arkası – Eylül Deniz - LGS Fen Hocası - Fulya Mert

Teknoloji ve Perde Arkası – Eylül Deniz

Ben geldiiim. Bu haftaki konumuz; sınav senesinde teknoloji kullanımı, teknoloji kullanımının yararları ve zararlı, teknoloji bağımlılığı. Başlıyoruz o zaman.

Öncelikle sınav seneniz olacağı için tabii ki sosyal medya kullanımınızı azaltmalısınız. Keyfi kullanımınızı isterseniz tamamen kaldırabilirsiniz. Eğer tamamen kapatmak istemiyorsanız, kısıtlamalısınız.

Bunun için öncelikle kendinize günlük bir veri tabanı oluşturun, örneğin: pasta grafiği, veri grafiği. Bunu yaparak gününüzü neler ile geçirdiğinizi görebilirsiniz , ona göre teknoloji saati yapabilirsiniz. Bunun gibi:

 

Teknoloji. Çok kapsamlı bir kavram. Fakat biliyoruz bize zararları olduğu gibi yararları da olduğunu.

Örneğin bu yazıyı da internetten okuyorsunuz. Bakınız bu yararlı kullanıma örnektir. İnternet üzerinden ders çalışmak, araştırma yapmak, dil öğrenmek internetin yararlı tarafıdır.

Kısaca sınav senesinde ders dışı sosyal medya önermiyorum haberiniz olsuuun.

°°°°°°

Son bir konuya değinmek istiyorum:

Teknoloji Bağımlılığı.

Hele hele bitmeyen karantina günlerinde elimizden telefonu düşürmüyoruz değil mi? Düşürelim işte. En basitinden biz farkında olmadan baş ağrısı, baş dönmesi yapıyor. Bu bize zarar veriyor. Uyanır uyanmaz ne yapıyorsunuz? Telefona bakıyorsunuz değil mi? Farkında olmadan çok fazla içindeyiz radyasyonun. Bugün kendinize bir iyilik yapın ve telefonunuza 1 saat boyunca bakmayıp, o bir saati fiziksel bir aktivite ile geçirin.

 

Bu haftalık benden bu kadar, kendinize iyi bakın.

Zorunda kalmadıkça evden çıkmayın!

Haftaya görüşürüz!

BENZER YAZILAR
YORUMLAR
KPSS
2023 LGS
SINAVI

4 Haziran 2023

Bumerang - Yazarkafe